Biznesowe porady dotyczące oszczędzania wody – unikaj wyrzucania pieniędzy w błoto!

Czy Twoja biznes podejmuje kroki w celu aktywnego oszczędzania wody? Oszczędzając wodę, Twoja firma nie owszem zaoszczędzi pieniądze, atoli i pomoże środowisku naturalnemu, chroniąc jego zasoby wodne http://www.wolan.eu.

Czy wiesz, że? Naukowcy pociągający się ochroną środowiska przewidują, iż w ciągu najbliższych 50 lat na świecie wystąpią niedobory słodkiej wody.

Oczywiście, każda firma wykorzystuje wodę w pozostały procedura – niektóre branże są wodochłonne, w toku kiedy inne używają jej wręcz przeciwnie aż do codziennej higieny w środowisku biurowym. Dlatego oczytanie o tym, w który sposób http://www.jakiel.eu i podczas gdy Twoja biznes zużywa wodę, prawdopodobnie pomóc Ci poznać możliwości poczynienia odpowiednich oszczędności.

Dlaczego należałoby chronić wodę?

Aby asekurować raz za razem z większym natężeniem ograniczone zasoby wody.
Zwiększanie istniejących zasobów wody na skroś budowanie nowej infrastruktury staje się raz za razem droższe.
Oszczędność pieniędzy na miesięcznym rachunku za wodę.
Zminimalizowanie ilości wody pobieranej z ograniczonych zasobów naturalnych, osłona tych zasobów a ich bioróżnorodności.
Zmniejszenie śladu węglowego firmy – jako że oczyszczanie i podgrzewanie wody zużywa multum energii, obniżka wyczerpania wody pomaga zmniejszać się zmęczenie materiału energii a ślad węglowy.
Twórz kulturę dbałości o otoczenie w swojej firmie.
Inwestując w zrównoważone technologie, możesz posłużyć się spośród zachęt rządowych tudzież ulg podatkowych.
Wykorzystaj swoje inicjatywy oszczędzania wody do tworzenia pozytywnych relacji spośród opinią publiczną.

Wskazówki dotyczące oszczędzania wody w firmach, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze http://www.czerwionka.eu!
Osiągnięcie redukcji zużycia wody wymaga konsekwentnego wdrożenia szeregu działań w całej firmie – tak jak szybkich, gdy tudzież długoterminowych inwestycji.

Szybkie korzyści

Zaangażuj pracowników

Najbardziej efektywne oszczędzanie wody jest wynikiem zbiorowego zaangażowania. Spędź sesję edukacyjną z pracownikami na sprawa tego, dlaczego powinni zachowywać wodę natomiast jakie są sposoby oszczędzania wody. Zachęć ich, ażeby przedstawili własne wskazówki dotyczące oszczędzania wody w firmie.

Monitoruj przecieki

Czy wiesz, że? Według Consumer Council for Water, 3,1 miliarda litrów wody zostało utracone w Anglii natomiast Walii każdego dnia w 2016/7 roku!

Wszelkie przeciekające krany albo rury marnują wodę oraz kosztują Cię pieniądze! Najlepszym kiedy niekiedy na skontrolowanie przecieków jest weekend względnie noc, jak kit nie jest używana. Regularnie przechadzaj się po zakładzie, by orzec jederman kurek natomiast przyłącze pod kątem wycieków a jak najszybciej je naprawić. Zachęcaj pracowników aż do natychmiastowego zgłaszania wszelkich zauważonych wycieków.

Należy również upewnić się http://www.zygmuntowicz.eu, iż trafny załoga wie, dokąd przebiegają rury zasilające a dokąd znajdują się zawory odcinające. Jeśli rura jak grom z jasnego nieba pęknie, pracobiorca będzie mógł w mgnieniu oka amputować napływ wody, by odskoczyć strat.

Wiedza to potęga

Zapisuj swoje miesięczne rachunki i zużycie, tak aby zdołać rozpoznać wszelkie skoki wyczerpania i dowiedzieć się, z jakiej przyczyny mogą one wystąpić. Można i zainstalować szczwany wodomierz, jaki będzie dostarczał danych i analiz o zużyciu w czasie rzeczywistym. Wiedza o tym, kiedy zużywasz (lub marnujesz) wodę, jest najlepszym sposobem, żeby wiedzieć, gdy ją oszczędzać.

Długoterminowe inwestycje oszczędnościowe

Instalowanie technologii a urządzeń być może przynieść ulgę w osiągnięciu oszczędności wody w dłuższej perspektywie. Przykłady obejmują instalację:

Czujnikowy architektura nawadniania do kontrolowania wyczerpania wody na zewnątrz
Niskoprzepływowe ograniczniki w prysznicach a bateriach
bezwodnych pisuarów
Sterowniki pisuarów
Efektywnie spłukiwane toalety
Baterie z czujnikiem czy też automatyczne
Wydajne krany i prysznice
Urządzenie do zbierania wody deszczowej
Infrastruktura aż do recyklingu, która pozwoli Ci posługiwać się z wody szarej bądź deszczowej http://www.modrzewski.eu
Wiele spośród tych wodooszczędnych technologii jest łatwiejszych i tańszych do zainstalowania niż myślisz, tudzież Chronos i koszty są rekompensowane za sprawą długoterminowe (i natychmiastowe) oszczędności. Możesz nawet przesądzać się aż do ulg podatkowych na zrównoważone technologie.

Nadszedł czas, ażeby stać się mądry wody!

Wdrożenie tych szybkich a długoterminowych rozwiązań może ulżyć Twojej firmie w oszczędzaniu najważniejszego zasobu Ziemi – natomiast zaoszczędzić kapitał w tym procesie.

Related Posts