Goniophotometer: Powrót do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest prawa ręka w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu pod spodem różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, zastosowanie tego urządzenia wzrosło, w zasadzie z przyczyny pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na korona drzewa ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozbiór światła. W tym artykule, mamy zamysł porozmawiać o niektórych wspólnych zastosowań natomiast rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, tak aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, gdy zalążek światła jest jednorodne, owo jest słynny jako Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, że istnieje duże istotność w przestrzennym rozkładzie światła. Jest to prawda, jeśli chodzi o projektowanie zaś oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej poznać rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się przedstawienie zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, niemniej jednak daje sąd na to, do czego te urządzenia są używane.

Mogą one wesprzeć w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą wspomóc w pomiarze natężenia światła spośród danego źródła, które jest mrowie mniejsze w porównaniu do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą pomóc w pomiarze jednorodności koloru tudzież skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy chwilowo parę popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy parę typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy odkąd rodzaju aplikacji natomiast jej zastosowań. Dlatego ważne jest, ażeby poznać różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten rodzaj urządzenia posiada stałą ośka poziomą tudzież oś pionową połączoną prostopadle do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten rodzaj jest wyposażony w stałą oś pionową oraz dołączoną ośka poziomą. Są one prostopadłe do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, by pamiętać http://www.bronicki.pl, że tak jak odmiana A gdy a typ B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ów gatunek jednostki jest w użyciu aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, oś symetrii oraz poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten wariant charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła aż do linii pomiarowej. Również oś pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, by pamiętać, że gatunek C jest modny jak struktury jednokolumnowe. Ten kategoria struktury jest utworzony, jak zdejmiemy kolumnę pomocniczą spośród danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl materia biorąc, ów odmiana jest idealnym wyborem w celu stałej lampy punktowej, lampy rurowej i innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome sukurs obrotowe a promieniowanie osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, owo był krótki deskrypcja zastosowań tudzież typów goniophotometers. Mam nadzieję, iż ów towar pomoże Ci trwać w znacznym stopniu lepsze zrozumienie tych jednostek.

Related Posts