Kredytowanie szpitali jest podróżą, natomiast nie celem

W obecnym scenariuszu, jakość jest największym motorem dla każdej firmy, iżby nawiązać sukces. Jakość pozostaje w sercu każdej firmy. Opieka zdrowotna jest jedną spośród takich branż, gdzie stan opieki nie może stanowić narażone na uszczerbek za wszelką cenę. Krajobraz opieki zdrowotnej w Indiach jest nadzwyczaj obrotny i działa w środowisku o szybkich zmianach społecznych, gospodarczych i technologicznych http://www.guzniczak.eu. Dość cyklicznie słyszymy o słabej opiece powyżej pacjentem, zaniedbaniach, przypadkach readmisji, zakażeniach szpitalnych, nieefektywnych placówkach, nieodpowiednich zasobach, niehigienicznym środowisku. W związku spośród tym jakość usług medycznych staje się koniecznością, oraz uwierzytelnienie jest jedynym rozwiązaniem tego problemu!

Akredytacja jest procesem oceny stosowanym dzięki organizację opieki zdrowotnej w celu uzyskania dostępu a poprawy jakości, wydajności a skuteczności. Technecon Healthcare, jak konsultant szpitala, pomaga organizacji opieki zdrowotnej w wypełnieniu tej luki na skroś wewnętrzną ocenę obiektów tudzież procesów szpitala w celu oceny jego gotowości akredytacyjnej, natomiast oraz pomaga w przygotowaniu dokumentacji zgodnej z normami akredytacyjnymi, kiedy także prowadzi za pośrednictwem przebieg akredytacji http://www.fleszar.eu. Nadrzędnym celem szpitala jest poręka wysokiej jakości opieki, bezpiecznych usług zdrowotnych natomiast skrót czasu pobytu w szpitalu.

Kto przypadkiem się ubiegać o akredytację?

Każda zrzeszenie opieki zdrowotnej, która chwilowo funkcjonuje
Chętni do przyjęcia odpowiedzialności wewnątrz poprawę jakości opieki
Preferowana jest organizacja zarejestrowana lub licencjonowana przez odpowiednie władze.
Proces Akredytacji:
Ocena wniosku zgodnie spośród ustalonymi standardami
Badanie zanim oceną
Badanie oceniające
Przegląd zaleceń organu oceniającego za pośrednictwem Komitet Akredytacyjny
Badanie ponownej oceny
Zbadanie aktualnych procesów zaś standardów jakościowych szpitala
Określenie standardów http://www.brozda.eu jakości zaś parametrów wymaganych do akredytacji
Porównanie standardów akredytacyjnych spośród procesami obecnie stosowanymi za pomocą szpital
Analiza i dokumentacja luk
Zidentyfikować obszary wymagające poprawy

Oprócz wyżej wymienionych punktów, menedżerowie najwyższego szczebla powinni ugościć inicjatywę w tworzeniu chęci pośród pracowników, zapewnić odpowiednie szkolenia gwoli wszystkich pracowników oraz dać możliwość zaangażowanie spośród ich okolica oraz ożywiać tudzież katalizować zarządzanie zmianą.

Korzyści spośród akredytacji szpitali:

Poprawa jakości opieki, bezpieczeństwa pacjentów, natomiast tym samym eskalacja doświadczenia pacjentów http://www.chodak.eu.
Zmniejsza niebezpieczeństwo wystąpienia zdarzeń niepożądanych
Poprawa środowiska pracy gwoli personelu, co skutkuje wysoką produktywnością
Zwiększa szansę na akredytację spośród ubezpieczeniem a stronami trzecimi.
Zapewnia ufność i pełne przekonanie wśród pacjentów na skroś poręka im dostępu do dobrej jakości opieki, infrastruktury itp.
Zwiększa liczbę odwiedzin pacjentów, co prowadzi do zwiększenia przychodów
Przewaga konkurencyjna powyżej szpitalami nieakredytowanymi

Szpitale akredytowane muszą stale budować forma opieki http://www.przyjemski.eu a zapewniać adekwatność spośród normami jakości. Jeśli w trakcie procesu akredytacji zrzeszenie akredytująca otrzyma informacje, że dana oddział w znacznym stopniu nie spełnia obowiązujących standardów, nie prędzej przypadkiem zostać podjęta werdykt o ponownym badaniu względnie cofnięciu akredytacji. Podczas jak rozwiązanie do akredytacji nie jest łatwa do pokonania, wszystko czego potrzebuje owo ciągłe wysiłki w celu osiągnięcia długoterminowych korzyści.

Related Posts