Postawa a behawior człowieka

Postawa odnosi się aż do uczuć, przekonań oraz predyspozycji behawioralnych skierowanych do ludzi, grup, idei lub obiektów. Wpływa płeć piękna na zachowanie jednostek. Decyduje o http://www.niesporek.pl tym, podczas gdy sprawiać czy też ochraniać się w danej sytuacji. Postawa jest rodzajem nawyku. Jest owo stereotypowy postępowanie robienia rzeczy. Wszystko w życiu `s osoby będzie lepiej, o ile postawa osoby dostaje lepiej. Sukcesy oraz porażki w życiu zależy od postawy jednostek. Jeśli postawy są pozytywne, to relacje międzyludzkie będą pozytywne. Jest ono wewnętrzne natomiast niezmiernie trudne aż do zmiany.

Zachowanie owo sposób, w jaki dana postać reaguje na swoją postawę. Ta kontrakcja jest ewentualnie pozytywna czy też negatywna, w stosunki odkąd tego, jak postrzega swoje stanowisko. Na przykład, dziecko, które nie zgadza się spośród rodzicami może ignorować chodzić aż do szkoły względnie studiować. Ponadto, osoba, która nie lubi innej osoby albo ma mało szacunku do niej być może http://www.chrzastowski.pl dać zobaczyć tę postawę przez mówienie w detalach aż do tej osoby. Na zachowanie być może wpływać do licha i trochę czynników nie zważając na postawą, w tym przekonania na sprawa siebie zaś innych, czynniki pieniężne, wpływy społeczne tudzież wygoda. Jest owo czyn lub kontrakcja osoby w odpowiedzi na zewnętrzne czy też wewnętrzne bodźce. Wskazuje sposób, w który cokolwiek funkcjonuje lub działa wewnątrz.

Psychologowie definiują postawy w charakterze wyuczoną tendencję do oceniania rzeczy w zarysowany sposób. Może owo przechowywać we wnętrzu ocenę ludzi, spraw, przedmiotów względnie wydarzeń. Takie oceny są notorycznie pozytywne bądź negatywne, pomimo tego mogą także stanowić niekiedy niepewne. Na przykład, możesz mieć mieszane uczucia co do konkretnej osoby czy też sprawy. Naukowcy sugerują również, iż istnieje nieco różnych komponentów, które składają się na postawy. Składniki postawy są nieraz określane jak CAB lub alfabet postawy.

Komponent poznawczy: Twoje myśli oraz przekonania na dany temat.
Komponent afektywny: podczas gdy obiekt, osoba, pasztet lub wydarzenie wpływa na Twoje samopoczucie.
Komponent behawioralny: kiedy postura wpływa http://www.szczechowski.pl na Twoje zachowanie.

Istnieje moc czynników, które mogą wpłynąć na to, podczas gdy a czemu kształtują się postawy.

Doświadczenie – Postawy kształtują się wyraźnie w wyniku doświadczenia. Mogą pojawić się w wyniku bezpośredniego doświadczenia osobistego czy też mogą znajdować się wynikiem obserwacji.
Czynniki społeczne – Role społeczne tudzież normy społeczne mogą posiadać intensywny znaczenie na postawy. Role społeczne odnoszą się do tego, kiedy http://www.obiala.pl ludzie powinni się chronić w określonej roli ewentualnie kontekście. Normy społeczne obejmują zasady społeczeństwa dotyczące tego, jakie zachowania są uważane w środku właściwe.
Uczenie się – Postaw jest dozwolone się nauczyć na co niemiara sposobów. Zastanów się, w jaki modus reklamodawcy wpływają na Twoje podejście do konkretnego produktu. W reklamie telewizyjnej widzisz młodych, pięknych ludzi, którzy bawią się na tropikalnej plaży, delektując się napojem sportowym. Ten interesujący tudzież pociągający dzieło malarskie powoduje, iż rozwijasz pozytywne skojarzenia spośród tym konkretnym napojem. Ludzie uczą się również postaw w poprzek obserwację ludzi wokół nich. Kiedy ktoś, kogo podziwiasz, reprezentuje określoną postawę, istnieje większe prawdopodobieństwo, że rozwiniesz te same przekonania. Na przykład, przychówek spędzają niemało czasu na obserwowaniu postaw swoich rodziców a tak bywa zaczynają dowodzić podobne poglądy.

Czynniki, które wpływają na siłę postawy
Naukowcy odkryli, że pod pewnymi warunkami ręce do pracy są w wyższym stopniu skłonni oszczędzać się zgodnie ze swoimi postawami:

Gdy Twoje postawy są wynikiem osobistego doświadczenia.
Kiedy jesteś ekspertem w danej dziedzinie.
Kiedy spodziewasz się korzystnego wyniku.
Kiedy postawy są niejednokrotnie wyrażane.
Kiedy możesz byt http://www.brewinski.pl wygrać albo posiać w związku z tą kwestią.

Postawy mogą się zmieniać, aby dobrać się aż do zachowania
W niektórych przypadkach zasoby ludzkie mogą tak przekuć swoje nastawienie, ażeby lepiej dobrać je do swojego zachowania. Dysonans badawczy to zjawisko, w którym figura doświadcza psychologicznego niepokoju spośród powodu sprzecznych myśli względnie przekonań. Aby słabnąć to napięcie, zasoby ludzkie mogą zmienić swoje postawy, aby odzwierciedlić swoje inne przekonania lub rzeczywiste zachowania. Wyobraź sobie następującą sytuację: Zawsze przywiązywałeś dużą wagę do bezpieczeństwa finansowego, toż zaczynasz napotykać się z kimś, który jest wybitnie chwiejny finansowo. Aby zmniejszać się napięcie podyktowane sprzecznymi przekonaniami oraz zachowaniem, masz dubel możliwości. Możesz przeprowadzić związek a poszukać partnera, który jest w wyższym stopniu wypróbowany finansowo, względnie możesz obniżyć istotność stabilności finansowej. W celu zminimalizowania dysonansu pomiędzy sprzecznym nastawieniem i zachowaniem, musisz czy też przekształcić nastawienie, lub przeobrazić swoje działania.

Zmiana postawy
Chociaż postawy mogą być wyposażonym gigantyczny doniosłość na zachowanie, nie są one niezmienne. Te same wpływy, które prowadzą do kształtowania postawy, mogą również doprowadzić jej zmianę.

Related Posts