Przewodnik w celu początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, kto został ukończony na technologii Blockchain tudzież pewno został uruchomiony w 2009 roku za sprawą tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych oraz uważa się, iż w sumie 21 milionów bitcoinów być może pozostać wydobytych. Inne w najwyższym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty to Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic a twarde rozwidlenia Bitcoin, takie jak Bitcoin Cash oraz Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, żeby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie natomiast starali się stronić inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, iż opłata jak grom z jasnego nieba spadła w dół, gdy jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ bazar kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą inwestować kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, gdyż nie ma kontroli żadnego rządu powyżej kryptowalutą, ponieważ jest owo kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, że Bitcoin jest prawdziwym złotem zaś zdominuje wszystkie waluty, takie kiedy USD, EUR, INR tudzież ASD w przyszłości http://www.borejko.pl a stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego powinno się a w jakim celu nie należałoby wkładać w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, a potem około 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych spośród pewną unikalną cechą w celu każdej monety.

Niektóre spośród powodów, których doświadczyłem i którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – w następstwie tego użytkownicy nie potrzebują okolica trzeciej, by przekazać kryptowalutę z jednego miejsca docelowego do drugiego, w przeciwieństwie do waluty fiat, dokąd użytkownik potrzebuje platformy takiej kiedy bank, tak aby przelać kapitał spośród jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na wybitnie bezpiecznej technologii blockchain i nieledwie zerowe szanse na włamanie oraz przywłaszczenie kryptowaluty, dopóki nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś stale unikać kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu z nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na śmigły zarobek, natomiast odtąd pada ofiarą szumu bańki natomiast traci swoje pieniądze. Lepiej jest, aby użytkownicy przeprowadzili masa badań przed zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze przyzwoicie jest umieścić swoje finanse w wielu kryptowalutach zamiast jednej, albowiem zauważono, iż parę kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, jeżeli inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których pożądane byłoby się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, oraz resztka kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin nadal dominuje na rynku kryptowalut, jednakowoż jego udział ni stąd ni zowąd spadł spośród 90% do 38%, a Altcoiny takie kiedy Litecoin, Ethereum, Ripple raptem wzrosły tudzież przejęły większość rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl ciągle dominuje na rynku kryptowalut, jednakowoż nie jest jedyną kryptowalutą, którą należy pomyśleć w trakcie inwestowania w kryptowaluty. Niektóre z głównych kryptowalut, które musisz ponieść pod spodem uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie i kiedy kupować kryptowaluty?

Podczas gdy nieco lat temu nie było swobodnie kupić kryptowaluty, jednak w tym momencie użytkownicy mają wiele dostępnych platform.

W 2015 roku, Indie ma dwaj główne platformy bitcoin Unocoin portmonetka oraz Zebpay portfel, gdzie użytkownicy mogą brać za dobrą monetę zaś wyprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą kupować bitcoin z portfela tylko, natomiast nie od innej osoby. Istniała różnica w cenie kupna a sprzedaży, i użytkownicy muszą zrewanżować się pewną nominalną opłatę za zakończenie transakcji.

W 2017 roku twórcze myślenie Cryptocurrency wzrósł ogromnie, natomiast cena Bitcoin wzrosła spontanicznie, przede wszystkim w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników aż do poszukiwania alternatyw Bitcoin a przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax a Zebpay to duet główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku spośród 90% udziałem w rynku – kto zajmował się wprost przeciwnie Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje to szansę innym organizacjom na awans spośród innymi altcoinami, a nawet zmusiło Unocoin zaś innych aż do dodania więcej walut aż do ich platformy.

Unocoin, jedna spośród wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami oraz blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange dla swoich użytkowników, iżby mogli dokonywać transakcji wieloma kryptowalutami nie licząc handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pomiędzy obiema platformami polegała na tym, iż Unocion zapewniał natychmiastowe kupno i sprzedaż lecz Bitcoinów, w trakcie kiedy na UnoDAX użytkownicy mogą oddać zamówienie na dowolną dostępną kryptowalutę a gdyby pasuje kobieta do odbiorcy, zlecenie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć rachunek rozliczeniowy w każdej z giełd, rejestrując się wewnątrz pomocą adresu poczta elektroniczna oraz podając dane KYC. Gdy ich rachunek rozliczeniowy zostanie zweryfikowane, można zacząć handel monetami ich wyboru.

Related Posts