Przewodnik w celu początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, jaki został ukończony na technologii Blockchain tudzież chyba został uruchomiony w 2009 roku z wykorzystaniem tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych tudzież uważa się, że w sumie 21 milionów bitcoinów przypuszczalnie zostać wydobytych. Inne najbardziej popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty to Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic i twarde rozwidlenia Bitcoin, takie gdy Bitcoin Cash a Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, aby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie oraz starali się unikać inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, iż danina wtem spadła w dół, gdy jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ targowisko kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą inwestować kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, ponieważ nie ma kontroli żadnego rządu ponad kryptowalutą, bowiem jest owo kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, że Bitcoin jest prawdziwym złotem tudzież zdominuje wszystkie waluty, takie gdy USD, EUR, INR a ASD w przyszłości http://www.borejko.pl oraz stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego wskazane jest zaś czemu nie należałoby wkładać w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, a po pewnym czasie rzędu 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych z pewną unikalną cechą w celu każdej monety.

Niektóre spośród powodów, których doświadczyłem natomiast którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – ergo użytkownicy nie potrzebują strony trzeciej, aby przekazać kryptowalutę spośród jednego miejsca docelowego do drugiego, w przeciwieństwie do waluty fiat, gdzie użytkownik potrzebuje platformy takiej jak bank, tak aby przelać kapitał z jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na nadzwyczaj bezpiecznej technologii blockchain a prawie zerowe szanse na włamanie a kradzież kryptowaluty, tak długo jak nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś stale wystrzegać się kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu z nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na śmigły zarobek, zaś z kolei pada ofiarą szumu bańki a traci swoje pieniądze. Lepiej jest, żeby użytkownicy przeprowadzili do licha i trochę badań nim zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze prawidłowo jest umieścić swoje finanse w wielu kryptowalutach w miejsce jednej, ponieważ zauważono, że parę kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, jeśli inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których należałoby się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, natomiast reszta kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin później dominuje na rynku kryptowalut, tymczasem jego uczestnictwo nagle spadł z 90% aż do 38%, a Altcoiny takie kiedy Litecoin, Ethereum, Ripple nagle wzrosły oraz przejęły gros rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl cięgiem dominuje na rynku kryptowalut, niemniej jednak nie jest jedyną kryptowalutą, którą należy rozważyć w czasie inwestowania w kryptowaluty. Niektóre spośród głównych kryptowalut, które musisz ponieść u dołu uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie oraz podczas gdy kupować kryptowaluty?

Podczas jak kilka lat temu nie było bez trudu kupić kryptowaluty, wszak teraz użytkownicy mają mnogość dostępnych platform.

W 2015 roku, Indie ma dwaj główne platformy bitcoin Unocoin portfel zaś Zebpay portfel, dokąd użytkownicy mogą kupować i wyprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą kupić bitcoin z portfela tylko, jednakowoż nie od innej osoby. Istniała różnica w cenie kupna zaś sprzedaży, oraz użytkownicy muszą zapłacić pewną nominalną opłatę w ciągu zakończenie transakcji.

W 2017 roku pomysłowość Cryptocurrency wzrósł ogromnie, zaś zapłata Bitcoin wzrosła spontanicznie, wyjątkowo w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników aż do poszukiwania alternatyw Bitcoin oraz przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax zaś Zebpay to dwaj główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku z 90% udziałem w rynku – który zajmował się lecz Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje to szansę innym organizacjom na przyspieszenie spośród innymi altcoinami, i nawet zmusiło Unocoin tudzież innych aż do dodania więcej walut do ich platformy.

Unocoin, jedna spośród wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami natomiast blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange w celu swoich użytkowników, tak aby mogli dokonywać transakcji wieloma kryptowalutami abstrahując od handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pomiędzy obiema platformami polegała na tym, iż Unocion zapewniał natychmiastowe zakup zaś sprzedaż tylko Bitcoinów, w ciągu jak na UnoDAX użytkownicy mogą złożyć zamówienie na dowolną dostępną kryptowalutę i jeżeli pasuje ona aż do odbiorcy, zlecenie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć konto w każdej spośród giełd, rejestrując się wewnątrz pomocą adresu e-mail oraz podając dane KYC. Gdy ich rachunek rozliczeniowy zostanie zweryfikowane, jest dozwolone zacząć wymiana handlowa monetami ich wyboru.

Related Posts