Ważne rzeczy aż do sprawdzenia poprzednio przeprowadzką aż do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe kwatera w swoim przedziale cenowym zaś jesteś dojrzały aż do przeprowadzki. Ale przed spakujesz swoje torby i pudełka oraz załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał poczynić obchód mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, owo jest gdy gonienie z wykorzystaniem listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz za pośrednictwem apartament spośród właścicielem albo agentem wynajmu oraz ustalić, jednakowoż są jakieś problemy, które wymagają naprawy nim wprowadzeniem się.

Oto kilka ważnych rzeczy do sprawdzenia zanim przeprowadzką aż do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, że czujniki dymu zaś gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku zaś inne obszary pod kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, bądź są to zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, że każdy izba ma otwierane otwór okienny dość duże, aby wolno było za pośrednictwem nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, który jest plan ewakuacji pożarowej w budynku natomiast upewnij się, że wiesz, gdzie się udać.

Drzwi i okna
Upewnij się, że wszystkie zamki tudzież gałki drzwiowe są bezpieczne zaś nie chwieją się natomiast że otrzymasz klucze do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna zaś drzwi, tak aby upewnić się, iż otwierają się i zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest owo także włość okazja, ażeby sprawdzić, jednakowoż nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się około toalet a u dołu natomiast wokół każdego zlewu, by upewnić się, że nico nie jest wilgotne ewentualnie nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, że krany wyłączają się prawidłowo oraz że wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę tudzież zlewozmywaki pod kątem brakującej fugi bądź płytek.
Włącz prysznic, iżby sprawdzić mus wody tudzież temperaturę gorącej wody. Ważne jest, ażeby dowiedzieć się, azaliż dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, jednakowoż również twoja człon ma http://www.herbut.eu osobisty własny. (To prawdopodobnie wywrzeć wpływ na rodzaj prysznica, kto będziesz proszek rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, iżby upewnić się, iż działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj everyman palnik natomiast piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, architektura klimatyzacji/ogrzewania, pralkę zaś suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, że jest czysta, jasna, prawidłowo utrzymana zaś dostępna nic bardziej błędnego gwoli mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego podczas gdy rozgłośnia albo zegar, aby przetestować gniazdka.
Wyłącz zaś włącz wszystkie wyłączniki ścienne, by upewnić się, że działają prawidłowo.

Related Posts