Ważne rzeczy aż do sprawdzenia poprzednio przeprowadzką aż do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe apartament w swoim przedziale cenowym zaś jesteś gotowy aż do przeprowadzki. Ale przedtem spakujesz swoje torby zaś pudełka oraz załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał dokonać obchód mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, to jest jak bieganie za pośrednictwem listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz dzięki kwatera z właścicielem albo agentem wynajmu oraz ustalić, jednakowoż są jakieś problemy, które wymagają naprawy nim wprowadzeniem się.

Oto kilka ważnych rzeczy aż do sprawdzenia przed przeprowadzką do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, iż czujniki dymu oraz gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku i inne obszary poniżej kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, azali są owo zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, że każdy izba ma otwierane otwór okienny dosyć duże, żeby wolno było z wykorzystaniem nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, który jest plan ewakuacji pożarowej w budynku tudzież upewnij się, że wiesz, dokąd się udać.

Drzwi natomiast okna
Upewnij się, że wszystkie zamki a gałki drzwiowe są bezpieczne tudzież nie chwieją się oraz iż otrzymasz klucze do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna tudzież drzwi, ażeby upewnić się, że otwierają się oraz zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest to również włości okazja, ażeby sprawdzić, czy nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się około toalet oraz pod spodem a około każdego zlewu, ażeby upewnić się, że pustka nie jest wilgotne ewentualnie nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, że krany wyłączają się prawidłowo a iż wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę i zlewozmywaki u dołu kątem brakującej fugi ewentualnie płytek.
Włącz prysznic, by orzec mus wody tudzież temperaturę gorącej wody. Ważne jest, tak aby dowiedzieć się, jednakowoż dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, czy podobnie twoja jednostka ma http://www.herbut.eu własny własny. (To może wpłynąć na gatunek prysznica, jaki będziesz miał rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, iżby upewnić się, że działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj każdy palnik i piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, system klimatyzacji/ogrzewania, pralkę i suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, że jest czysta, jasna, odpowiednio utrzymana tudzież dostępna owszem dla mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego podczas gdy nadajnik czy też zegar, by poddać próbie gniazdka.
Wyłącz tudzież włącz wszystkie wyłączniki ścienne, żeby upewnić się, że działają prawidłowo.

Related Posts