Wskazówki, jak hamować kradzieży tożsamości

Jest to odmiana przestępstwa, w którym zasoby ludzkie wykorzystują Twoje dane osobowe bez Twojej zgody. Obejmuje owo w szczególności korzyści finansowe i obawy związane z duplikatami kart kredytowych na Twoje nazwisko http://www.zelazo.eu. To przypuszczalnie przyczynić się poważne opresja dla Ciebie i w celu Twojego honoru. Kradzież tożsamości jest najbardziej pojawiającym się problemem na świecie, albowiem 7+ milionów ludzi w Wuj Sam zwłoki ofiarą tego oszustwa w roku 2014 (najnowsze dostępne statystyki). Drobna niedbalstwo przypuszczalnie narazić Cię na bieda finansowe, które mogą zaszkodzić Twojemu statusowi.
Istnieją różne rodzaje kradzieży tożsamości, niektóre z nich są wymienione poniżej dla lepszego zrozumienia.
– Kradzież tożsamości dziecka
– Kradzież tożsamości podatkowej
– Kradzież danych medycznych
– Kradzież tożsamości seniora
– Kradzież tożsamości społecznej
Ludzie używają wielu metod, aby chronić swoją http://www.chylak.eu prywatność. Dla Ciebie, zebraliśmy dodatkowo w największym stopniu zaufanych natomiast wiarygodnych informacji, aby odradzić kradzieży tożsamości w tej okolicy umyślnie w tym blogu.
Zapobiegać poprzednio kradzieżą tożsamości
Aby odradzić kradzieży tożsamości poniżej znajdują się kluczowe punkty, które trzeba rozważyć, iżby uniemożliwić włamaniu indywidualności.
– Zachowaj własny SSN – Social Security Numbers w tajemnicy. Nie noś swojej karty pod ręką sobie z wykorzystaniem skończony czas. Poza tym, nie pisz SSN na rachunkach.
– Nie odpowiadaj na żadne autoryzowane telefony wymagające podania Twoich danych osobowych (numer karty, SSN, DOB itp.).
– Trzymaj się na swoich stanowiskach, kiedy wychodzisz na parę dni.
– Pamiętaj o datach wystawiania rachunków oraz sprawozdań finansowych. Niezwłocznie skontaktuj się z organami udostępniającymi, jeśliby są one opóźnione niż zwykle.
– Aktualizuj http://www.bluszcz.eu zaporę sieciową zaś inne ustawienia zabezpieczeń, jak korzystasz spośród publicznych sieci Wi-Fi, lepszym rozwiązaniem jest funkcja VPN, bowiem dodaje owo nową warstwę zabezpieczeń.
– Aktualizuj zabezpieczenia mobilne, jeśli masz zintegrowaną aplikację bankowości mobilnej
– Dokładnie porównuj osobisty konspekt bankowy i fakturę, żeby uregulować dodatkowe koszty, które zostały Ci wirtualnie naliczone
– Bezpiecznie pozbądź się swoich rachunków używając niszczarki papieru spośród funkcją cięcia poprzecznego dla domu, niszczarka papieru spośród funkcją cięcia paskowego zapewnia dolny liczba bezpieczeństwa w celu poufnych dokumentów.
– Ustaw skomplikowane hasła w celu swoich kont i używaj zaktualizowanej ochrony antywirusowej w swoim systemie komputerowym.
Jeśli zauważysz http://www.mesjasz.eu jakiekolwiek nietypowe działania na swojej karcie oraz jakiekolwiek inne symptomy dotyczące oszustw, skontaktuj się prosto z mostu z dostawcą usług oraz zamroź swoją kartę kredytową.
Warto korzystać z niszczarki do papieru
Używanie niszczarki do papieru jest dobrym sposobem na pozbycie się rachunków i innych poufnych dokumentów. Najnowsza technika niszczarek papieru jest w stanie rozkruszyć karty kredytowe, faktury podatkowe, zasób wiedzy śmieci natomiast mrowie innych rzeczy. Mogą one również anihilować płyty CD tudzież DVD. Korzystanie spośród najlepszej niszczarki papieru jest idealnym sposobem na uchylenie informacji z nośników zaś rozdrabnia http://www.piaseczna.eu papiery w taki sposób, że nie mogą istnieć one raz jeszcze złożone. Te maszyny wolno łatwo kupić w amazon.com z bezpłatną dostawą od chwili drzwi aż do drzwi i dłuższym okresem gwarancji.
Ogranicz informacje, które udostępniasz publicznie
Kontroluj informacje, które udostępniasz publicznie, takie kiedy twoje bio na profilach publicznych zaś rzeczy, którymi się dzielisz. To nie jest mądre, iż inni mogą dostrzec swoją datę urodzenia, osobiste numery telefonów, adresy pocztowe natomiast inne. Nierozpoznane linki to spam, ludzie używają tego, iżby otrzymać dopuszczenie aż do Ciebie. Nie klikaj na nie, gdyby ich nie rozpoznałeś.

Related Posts