Zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z bezzwłocznie czasu, nastąpił stały rozwój w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa oraz nawigacji. W związku z tym, nurt ów spowodował ewolucja wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza generacja materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, jaki został początkowo określony. Trzecia generacja charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami a przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy mówić o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, tak aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, wyroby ceramiczne z węglika krzemu jest w najwyższym stopniu dojrzałym wyborem. W rzeczywistości multum spośród jego wskaźników jest wysoko lepszych aniżeli krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna wysoka temperatura robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą być wyposażonym zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny zaś niekompetentny rozwój, możemy powiedzieć, iż zalety tego materiału są przede wszystkim odzwierciedlenie w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania oraz rozwój częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury natomiast http://www.karlinski.eu obniżka strat

3. Poprawa sprawności natomiast redukcja objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane z węglika krzemu mogą przysporzyć się aż do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym ciężar jest serce elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania oraz rozpędzania w ciągu procesu jazdy. Dlatego też żyłka pracy są z większym natężeniem złożone w porównaniu spośród układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz przyrząd oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest wyłącznik ziszczony z węglika krzemu. Dzieje się faktycznie dlatego, iż towar ów ma niepomiernie niską rezystancję. Dlatego jest to idealny opcja do zastosowań, w których występuje wysoka częstość oraz temperatura.

Chodzi o to, iż materiał ów przypuszczalnie zmniejszyć straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest obniżka wagi natomiast rozmiaru o powyżej 40%. W związku z tym, http://www.chabros.eu może ulżyć mieć pożądany ranga na konfigurację sieci natomiast przystosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą stanowić stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się on niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami natomiast znacznie wyższą sprawnością. Zazwyczaj sprawność konwersji tych inwerterów wynosi z grubsza 96%. Jeśli jednakże zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest wzmocnienie sprawności do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą wesprzeć w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą ulżyć w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie popularność urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, iż te diody LED są wysoko jaśniejsze natomiast prawdopodobnie słabnąć koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze aniżeli inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 bicie http://www.bednorz.eu większą przewodność cieplną. W życiu rutynowym, wolno zastosować ten wariant oświetlenia gwoli różnych typów środowisk, takich kiedy urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne zaś światła sygnałowe. Chodzi o to, iż mogą one przynieść ulgę w zmniejszeniu brud tudzież kosztów.

Related Posts